Városlista
2026. július 1, szerda - Annamária

Hírek

2012. Július 08. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI | Fotó Magasi

Vona Gábor: a Magyar Gárda nélkül a Jobbik nem lenne parlamenti párt

Vona Gábor: a Magyar Gárda nélkül a Jobbik nem lenne parlamenti párt

Vona Gábor szerint a nemzeti oldal elé húzott \"betonfalat\" a Magyar Gárda törte át, e nélkül a Jobbik csak egy egyszázalékos, parlamenten kívüli párt lenne.

Az ellenzéki párt elnöke szombaton a budapesti Erzsébet téren tartott gárdarendezvényen azt mondta, a Jobbik nemcsak hálával, hanem felelősséggel is tartozik a Magyar Gárdának. Hozzátette: soha annyi támadás nem ért a rendszerváltás óta magyarországi szervezetet, mint a Magyar Gárdát, holott annak tagjai sosem sértettek törvényt.
A téren a 3 évvel ezelőtti rendőri akcióra emlékezve, amelynek során a betiltott Magyar Gárda számos tagját elvezették a rendőrök, néhány százan - köztük körülbelül száz, gárdaegyenruhába öltözött aktivista - hallgatta a pártelnök beszédét.
Vona Gábor álláspontja szerint egyértelművé vált, hogy mostanra teljesen ellehetetlenült a cigány-magyar együttélés. Úgy vélte, a cigányság számára nem cél sem az integráció, sem az asszimiláció.
A Jobbik elnökének véleménye szerint a gárda a magyar társadalom immunreakciója volt a reményvesztettségre.
A pártelnök emlékeztetett a kettős állampolgárságról szóló népszavazásra, az őszödi beszédre, valamint az ,56-os forradalom 50. évfordulóján történt rendőri túlkapásokra, amelyek során "ismét magyarokat vertek Budapest utcáin".
Vona Gábor bírálta az Európai Uniót, amely megfogalmazása szerint "a nemzet kivéreztetését szánta nekünk". Közölte, "a franciák, az angolok, a németek a munkánk gyümölcsét akarják elvenni". Hozzátette, hogy az uniós csatlakozással újrakezdődtek "a magyarellenes gyűlölettel fűtött cselekmények" a szomszédos országokban.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében

Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.

2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan

Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.

2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld

Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden

Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.