Hírek
2019. November 14. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Visszahívnak egy köszvénygyógyszert
Visszahívnak egy köszvénygyógyszert, mert a 300 milligrammos Milurit tabletta egyik gyártási tételébe a csomagolás során kevesebb - 100 milligramm - hatóanyagot tartalmazó tabletta került.
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) szerdán azt közölte az MTI-vel, hogy az 5133N0319-es gyártási számon forgalomba került készítményt a betegbiztonság érdekében kivonja a forgalomtól és visszahívja a betegektől.
Az OGYÉI azt kéri, hogy a gyógyszert az érintettek vigyék vissza a patikába, ahol díjmentesen egy megfelelő készítményre cserélik.
A hatóság jelezte, a köszvény kezelésére alkalmazott gyógyszer többi gyártási tétele megfelelő minőségű, és elegendő mennyiségben rendelkezésre áll.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld
Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat
Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét
2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról
A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében
Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.
