Hírek
2019. Október 10. 07:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Visszaélnek a Semmelweis Egyetem egyik professzorának nevével
Megtévesztő reklámban élnek vissza a Semmelweis Egyetem egyik professzorának nevével és fényképével - közölte az intézmény szerdán az MTI-vel.
Hozzátéve: Palkovits Miklós Széchenyi-díjas orvosprofesszor megteszi a szükséges jogi lépéseket.
Azt írták, egy a cukorbetegséget állítólag "legyőző" szer reklámkampányában éltek vissza Palkovits Miklós akadémikus, a Semmelweis Egyetem professor emeritusa nevével és a róla készült, az egyetem tulajdonában lévő fotóval.
Az egyetem közölte: az online felületen elérhető cikk azt a látszatot kelti, mintha a témában interjút készítettek volna a professzorral, ez azonban nem igaz. Továbbá a cikk egy nem létező szervezet, a Budapesti Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság vezetőjeként hivatkozik a professzorra, és azt sugallja, mintha ő megvásárlásra ajánlaná a terméket.
Palkovits Miklós megteszi a szükséges lépéseket - áll a közleményben.
A Semmelweis Egyetem azt tanácsolja, hogy gyógyhatású készítményeket kizárólag Magyarországon engedélyezett helyről, legális forrásból szerezzenek be a fogyasztók.
Fotó: semmelweis.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében
Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.
2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan
Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
