Hírek
2011. Október 08. 07:13, szombat |
Külföld
Forrás: HírTV
Véletlenül bukkantak az egymillió euróra

Rekordmennyiségű hamis pénzt foglalt le a lengyel rendőrség Varsó közelében. Az egymillió eurót feltehetően a 2012-es labdarúgó Eb-n akarták felhasználni a hamisítók.
A lengyel rendőrség történetének legnagyobb hamispénz-fogását könyvelte el a héten. A Varsó melletti magánnyomdában 1 millió eurónyi bankjegyet foglaltak le. Az ott lévő 65 éves férfit őrizetbe vették.
Az 50 és 500 eurós bankók és a nyomdai eszközök mellett a rendőrök különböző európai országok állampolgárainak nevére kiállított hamis személyi iratokat is lefoglaltak. Utóbbiak miatt indult eredetileg a nyomozás is, vagyis az egyenruhások véletlenül akadtak a bankjegyekre.
Lengyelország még nem tagja az euróövezetnek, a hamis pénz ezért valószínűleg egy olyan eseményre készült, amely számos turistát vonz az országba. (lm)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld
Vlagyimir Putyin: Oroszország meggyőző választ fog adni Európa militarizálódására
Oroszország válasza Európa militarizálódására nagyon meggyőző lesz - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szocsiban, a Valdaj nemzetközi vitaklub tanácskozásán.
2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld
Scotland Yard: terrorcselekmény volt a manchesteri zsinagógánál elkövetett támadás
Terrorcselekménynek nyilvánította a rendőrség a manchesteri zsinagógánál csütörtökön, jóm-kipúr napján elkövetett késeléses és gázolásos támadást, amelyben ketten meghaltak, többen súlyosan megsérültek.
2025. Október 02. 07:07, csütörtök | Külföld
Részlegesen leállt az amerikai szövetségi kormányapparátus működése
Az Egyesült Államok szövetségi kormánya 2025. október 1-jén éjjel közel hét éve az első alkalommal részlegesen leállt, miután a Kongresszus nem tudott megállapodni a kormányzati finanszírozást biztosító törvényjavaslatról.