Városlista
2026. január 15, csütörtök - Lóránt

Hírek

2022. Augusztus 22. 14:02, hétfő | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Vádat emeltek egy testvérpár ellen édesanyjuk halála miatt

Vádat emeltek egy testvérpár ellen édesanyjuk halála miatt

Minősített emberölés miatt vádat emelt egy testvérpár ellen a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség, miután súlyos fokú kiszáradás miatt meghalt az édesanyjuk, mert a nő és a férfi nem gondoskodott róla

- közölte a főügyészség hétfőn az MTI-vel. A vádirati tényállás szerint a 84 éves nő a fiával élt együtt egy Győr-Moson-Sopron megyei településen, a lánya pedig, aki ugyanabban a városban élt, rendszeresen látogatta őt.

A mozgásképtelen, ágyhoz kötött sértettet a vádlottak egy leromlott állapotú családi ház egyik külön szobájában helyezték el 2020 februárjától.

Nem gondoskodtak a szoba, a berendezés és az ágy tisztán tartásáról, a szobát télen nem fűtötték, nyáron nem hűtötték. A férfi egyáltalán nem vett részt az édesanyja gondozásában, ellátásában, a nő alkalmanként főzött neki zacskós levest. A sértettet egy gondozó etette, aki a testét is megtisztította naponta egyszer.

A nő 2020 nyarán vesztette életét, súlyos fokú kiszáradás alapján fellépő keringési elégtelenség miatt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható

2026. Január 15. 07:27, csütörtök | Belföld

Petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök

A \"brüsszeli háborús terv\" finanszírozása elleni petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerdán, a Facebook-oldalára feltöltött videójában.

2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll

Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.