Hírek
2021. November 25. 08:51, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Újabb két emeletes vonat állt forgalomba
Újabb két emeletes vonat állt forgalomba szerdán, így hétköznaponként a Budapest-Újszász-Szolnok vasútvonalon két, a ceglédin pedig hat KISS-szerelvény jár - közölte a MÁV az MTI-vel.
A váci és az esztergomi járatokon közlekedő szerelvényekkel együtt már tizennyolc emeletes motorvonat szállítja az utasokat az elővárosban - közölte a vasúttársaság.
Az új járművek légkondicionáltak, utastük tágas, a két szinten hatszáz ülőhely és négy mosdó - ebből az egyik akadálymentesített - van.
A kocsikban kamera és utastájékoztató, valamint ülőhelyfoglaltságat mutató rendszer, wifi, mobiltelefonok és laptopok töltésére alkalmas hálózati csatlakozók találhatóak. A multifunkciós terekben négy kerekes szék, illetve tizenkét kerékpár vagy öt babakocsi is szállítható.
Jövő év végéig a megrendelt járművek mindegyike, vagyis negyven KISS állhat forgalomba - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
