Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2021. November 19. 07:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Tovább nőtt az átoltottság Magyarországon

Tovább nőtt az átoltottság Magyarországon

Tovább nőtt a koronavírus elleni átoltottság az egész országban - közölte a koronavirus.gov.hu csütörtökön.

A kormányzati honlapon azt írták: a 12 év feletti lakosság átoltottsága 68,4 százalékos, de mindenhol vannak még olyanok, akik nem vették fel az oltást. Az oltatlanokat különösen várják az oltásra az oltási akcióhéten.

A közlemény szerint továbbra is Pest megyében a legmagasabb az átoltottság, ott 74,2 százalék azok aránya, akik már megkapták a koronavírus elleni védőoltást, majd Fejér megye (70,9 százalék) és Budapest (70,3 százalék) következik. Hozzátették, hogy a Dunántúlon magasabb az átoltottság.

A legalacsonyabb ennek mértéke Jász-Nagykun Szolnok (60 százalék), Borsod-Abaúj-Zemplén (62 százalék) és Hajdú-Bihar (62,5 százalék) megyében - ismertették.

A kormányzati portálon továbbra is azt kérik, hogy aki még nem vette fel az oltást, tegye meg. Az oltás minden megyében egyformán elérhető a kórházi oltópontokon és a háziorvosoknál is - írták.

Azoknak, akik már korábban regisztráltak az interneten, továbbra is az időpontfoglalót javasolják, akár az első, akár az elmaradt második vagy a harmadik oltásukat akarják felvenni.

Felhívták a figyelmet arra is, hogy az oltási akcióhét (november 22-29.) során akár előzetes regisztráció és időpontfoglalás nélkül is lehet menni a kórházi oltópontokra és egyes megyékben rendelőkbe is. Ez esetben a regisztrációt a helyszínen végzik el, az oltások beadása érkezési sorrendben történik.

A jövő heti oltási akcióhét oltópontjainak listája megtalálható a koronavirus.gov.hu oldalon.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld

Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására

Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.

2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel

Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát