Hírek
2011. Szeptember 05. 07:41, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Őssejtterápiával gyógyítható lesz a stroke?
Brit kutatók kezdték el azokat a kutatásokat, amelyek során azt vizsgálják, hogy egy stroke-os betegnél a roham után őssejtterápiával helyreállíthatóak-e a sérült agysejtek.
A kísérletek már jó ideje folynak, és nemrégiben a klinikai vizsgálatok átmentek az első olyan teszten is, amely a módszer biztonságosságát értékeli.
A független értékelés során a szakemberek a klinikai vizsgálatok első szakaszát értékelték, amely során a módszert az orvosok három beteg esetében próbálták ki. A szakértők egyöntetű véleménye szerint az őssejtterápiának nincsenek káros hatásai, így nincsen akadálya a további kutatásoknak sem - írja a BBC News.
A tudósok abban a reményben kezdték el a kutatásokat, hogy speciális agyi őssejtek segítségével sikerülhet helyreállítani azoknak a sérült agysejteknek a működését, amelyek egy stroke során károsodtak. Amennyiben ez lehetséges lenne, úgy a legtöbb beteget a jelenleginél sokkal rövidebb idő alatt gyógyíthatnák meg az orvosok.
A klinikai vizsgálatok biztonságosságát és hatékonyságát azonban folyamatosan ellenőrizni kell, hiszen a kísérleteket stroke-os betegeken végzik el. Mivel az első teszteken a módszer gond nélkül átment, így jövőre kilenc további stroke-os betegnél próbálhatják majd ki a kutatók az őssejtterápiát.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 07:37, hétfő | Belföld
Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet
A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket
2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld
Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere
Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
