Hírek
2011. Július 05. 07:41, kedd |
Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar
San Francisco a legzöldebb város Észak-Amerikában

Az Economic Intelligence Unit közvéleménykutatása szerint San Francisco a legzöldebb észak-amerikai város, megelőzve Vancouvert és New Yorkot.
A Siemens által megrendelt kutatásban a városok polgárait arról kérdezték, hogy mennyire gondolkodnak környezettudatosan, mindennapi életüknek mennyire része a zöld gondolat, az energiatakarékos és környezetkímélő életvezetés. A 31 kérdésből végül egy indexet állítottak elő, amely városonként százalékosan mutatta ki azok arányát, akik nem élnek környezettudatos életet.
A környezettel nem törődők aránya San Franciscóban volt a legalacsonyabb, majd Vancouver és New York következett. A lista másik végén Detroit található, alig megelőzve St. Louis-t.
A kutatás arra is rámutatott, hogy azokban a városokban, ahol a városvezetés hangsúlyt fektet a fenntartható fejlődésre és környezettudatos városgazdálkodásra, ott a lakosság is nagyobb valószínűséggel cselekszik így. Ugyanakkor nem találtak összefüggést a környezettudatos és az egészséges életmód között. Ez azért érdekes, mert a korábbi európai és ázsiai kutatások azt bizonyították, hogy azokban a városokban, ahol erős a zöld attitűd, ott az emberek az egészséges életmódra is inkább odafigyelnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 27. 07:25, péntek | Belföld
Pride - ORFK: a szervezőké a felelősség
2025. Június 27. 07:23, péntek | Belföld
Átmenetileg enyhül a kánikula a hévégére
Átmenetileg enyhül a kánikula a hétvégére, a hőmérséklet csúcsértéke 30 Celsius-fok körül alakul.
2025. Június 26. 07:21, csütörtök | Belföld
Ma tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik
Csütörtökön tetőzik a kánikula: az Alföld déli régiójában akár 38-39 Celsius-fokot is mutathatnak a hőmérők, majd este hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és nagy területen viharossá fokozódik a szél