Hírek
2011. Augusztus 19. 07:41, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Nigéria két műholdat bocsátott útjára
Két műhold állt nemrégiben Föld körüli pályára, amelyeket Nigéria indított el annak érdekében, hogy részletesebben is megfigyelhessék az időjárási változásokat.
A szerkezetek fontos küldetést teljesítenek, az afrikai országot ugyanis gyakran sújtják természeti katasztrófák - a szakértők abban reménykednek, hogy a megfigyeléseknek köszönhetően a jövőben időben felkészülhetnek ezekre.
A műholdakat - a NigeriaSat-2-t és a NigeriaSat-X-et - azonban nem Nigériából, hanem a dél-oroszországi Jasznyi kilövőbázisról indították el egy Dnepr rakéta segítségével. A projekt megvalósulásában és felügyeletében emellett brit tudósok is segítenek az afrikai országnak - írja a BBC.
Nigéria elnöke, Goodluck Jonathan méltatta a sikeres kilövést, és elmondta: ismét egy fontos lépést tettek annak érdekében, hogy az űrtechnológiát a nemzet fejlődésének elősegítésére használják fel.
Különösen fontos ez a Száhel-övezetben fekvő ország számára, hiszen erre a területre a szélsőséges időjárási körülmények és a gyakori természeti katasztrófák jellemzőek. A remények szerint a műholdak segítenek majd abban, hogy ezekre az eseményekre a lakosságot időben fel tudják készíteni.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:
2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz
2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
