Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2012. Január 17. 14:21, kedd | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Nem jött lendületbe az autópiac

Nem jött lendületbe az autópiac

Tavaly sem jött lendületbe az uniós autópiac: 2011-ben már negyedik éve csökkentek az európai gyártók autóeladásai az előző évekhez képest az európai ágazati szövetség, az ACEA nyilvánosságra hozott adatai szerint.

Az értékesítés 1,7 százalékkal, 13,11 millió darabra csökkent, miközben a legnagyobb európai gazdaság, a német az általános piaci irányzattal szemben 8,8 százalékos emelkedést ért el 2010-hez képest.

Az euróövezeti adósságválság és a növekvő munkanélküliség miatt a legtöbb uniós államban csökkent az autópiaci kereslet: a nagy uniós gazdaságok közül Olaszországban 10,9, Nagy-Britanniában 4,4, Franciaországban 2,1 százalékkal. A legnagyobb visszaesés Spanyolországban mutatkozott, 17,7 százalék 2010-hez képest. Ugyanakkor Bulgáriában és a balti államokban bővültek az eladások.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.

2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat

A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -