Városlista
2025. június 27, péntek - László

Hírek

2018. December 25. 13:18, kedd | Külföld
Forrás: mti

Nem csökkent a terrorfenyegetettség Európában

Nem csökkent a terrorfenyegetettség Európában

Az elmúlt évben Európa nem szembesült nagyobb terrortámadással, de csak a terroristák eredményessége mérséklődött, nem a fenyegetettség - mondta Gyarmati István biztonságpolitikai szakértő az M1 aktuális csatornán kedden

Hangsúlyozta, hogy a brit titkosszolgálat értesülései szerint az Al-Kaida újra erősödik, így - tette hozzá - nem kizárt, hogy visszatérnek Európába a terrortámadások. Ezek kivédésére a szakértő a rendfenntartó szervek és a hatóságok közötti nemzetközi együttműködések erősítését javasolja. A magányos elkövetők ellen viszont - fogalmazott - csak a látható rendőri jelenlét adhat némi védelmet.

Gyarmati István nehezen jóvátehető hibának nevezte, hogy az Egyesült Államok kivonul a Közel-Keletről, a légicsapásokat pedig azonnali hatállyal beszünteti. Az amerikai befolyás gyengülésével a térségben Oroszország és Irán nyer teret, Izrael pedig egyre nagyobb külső nyomásra számíthat - tette hozzá.

Címkék: európa, terror

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 27. 07:20, péntek | Külföld

27-ből 26 tagállam támogatja Ukrajna uniós tagságát

Huszonhat európai uniós tagország állam-, illetve kormányfője szerint az Európai Bizottságnak fel kellene gyorsítania Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát

2025. Június 26. 07:27, csütörtök | Külföld

Rekordmennyiségű esőzések és árvizek sújtják Délnyugat-Kínát, több tízezer embert evakuáltak

Hétfő óta többévtizedes rekordot megdöntő áradások sújtják Délnyugat-Kína egyes térségeit, számos településről már több mint 80 ezer embert evakuáltak a hatóságok - jelentette a kínai állami média.

2025. Június 25. 07:14, szerda | Külföld

Izrael tartózkodott a további iráni válaszcsapásoktól Trump kérésére

Izrael tartózkodott a további iráni támadásoktól Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök és Donald Trump amerikai elnök beszélgetése nyomán kedden - jelentette a miniszterelnöki hivatal.