Hírek
2018. Április 16. 07:32, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Nehezíti a tavaszi vetést a belvíz
Nehezíti a belvíz a tavaszi vetést - írja hétfői számában a Magyar Idők.
A magasabban fekvő területeken már körülbelül két hete megkezdték a munkálatokat a gazdálkodók, a mélyebb fekvésű tájakon azonban még mindig a belvíz hátráltatja a termelőket.
Petőházi Tamás, a Gabonatermesztők Országos Szövetségének (GOSZ) elnöke a lapnak elmondta: az országban 100-150 ezer hektárra tehető azon területek a nagysága, amelyekre 2-3 hétig még biztosan nem tudnak munkagépekkel rámenni a gazdák. Az Alföldön például még mindig jelentős az egyelőre megközelíthetetlen parcellák aránya, és lesznek olyan parcellák - pár száz hektár -, amelyek idén kimaradnak a tavaszi vetésből.
A vetésszerkezet idén is változatlan maradhat, az arányokban azonban lehet némi eltolódás. Elképzelhető, hogy kissé visszaesik majd a szója vetésterülete - helyette az egyre népszerűbbé váló napraforgó kerülhet a földekbe -, mint ahogy az is, hogy ha májusra a felvásárlási árak elérik a tonnánkénti ötvenezer forintot, a korábbinál nagyobb területen vetnek kukoricát a gazdák.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében
Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.
2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan
Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
