Hírek
2022. Október 28. 16:32, péntek |
Belföld
Forrás: mti
NAV: fiktív számlázási láncot tártak fel a pénzügyőrök
Többszereplős fiktív számlázási láncot tárt fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) egy fa- és építőanyag-nagykereskedőnél.
A NAV azt közölte pénteken az MTI-vel, hogy egy fa-, építőanyag-, és szaniteráru-nagykereskedő egyéni vállalkozó bevallásaiban nem tüntette fel az online számlarendszerbe rögzített számlákat, és a felszámított adót sem fizette meg.
A NAV-ellenőrzés egy többszereplős számlázási láncot tárt fel: a vállalkozó medencefóliázásról, tetőszigetelésről, PVC-fólia-vásárlásról kapott számlákat különféle társaságoktól, amelyeket továbbszámlázott.
Azt írták, hogy a számlakibocsátó cégek csak papíron működtek, nem voltak alkalmazottaik, alapanyagokkal, és az értékesített termékekkel sem rendelkeztek; az ügyvezetők strómanként jártak el mások megbízásából.
A nagykereskedő a befogadott számlák ügyleteit valós teljesítés nélkül számlázta tovább, ezért a fiktív számlákkal a láncban őt követő szereplők szintén minimalizálni tudták adójukat.
A NAV a vállalkozónál csaknem 50 millió forintos adókülönbözetet állapított meg.
A befogadott fiktív számlák alapján a láncban felette álló szereplők ugyancsak számíthatnak a NAV ellenőrzésére - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
