Hírek
2019. Március 28. 05:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Michelin-csillagot kapott két újabb budapesti étterem
Újabb két budapesti étterem, a Stand és Babel is bekerült a Michelin-csillagos magyar éttermek sorába. Megőrizte csillagát a Borkonyha, a Costes és a Costes Downtown, továbbra is két csillaggal büszkélkedhet az Onyx.
A Michelin Kalauz Main Cities of Europe kiadványát szerdán mutatták be Bécsben. A kalauzban 38 európai nagyváros legjobbnak ítélt éttermei szerepelnek.
A Michelin-csillagos budapesti éttermek számának hatra emelkedéséről a kiadványt bemutató szerdai sajtótájékoztatón jelen lévő Jókuti András, a Világevő bloggere számolt be elsőként.
A Michelin Kalauz az ismert francia gumigyár gondozásában jelenik meg és a francia gasztronómia bibliájaként tartják számon. A híres csillagokat névtelen ellenőrök ajánlása alapján osztják ki, akik az ételek megkóstolásán kívül alaposan szemügyre veszik az étterem konyháját, edényeit, evőeszközeit, poharait és a mellékhelyiségeket is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 02. 13:00, csütörtök | Belföld
A cseh elnök szerint Szijjártó teljesen elvesztette a hitelességét, Szijjártó válaszolt
Lavrovval folytatott szívélyes beszélgetései miatt adott hangot félelmeinek a cseh elnök.
2026. Április 02. 11:00, csütörtök | Belföld
Főpolgármesteri Hivatal: aláírták a Budapesti Kerékpáros Futárok Közlekedésbiztonsági Chartáját
2026. Április 02. 09:00, csütörtök | Belföld
A külföldön dolgozó fiataloknak is biztosítaná a 3%-os hitelt a kormány
A kormányzat jelenleg is vizsgálja, hogyan tudja az Otthon Start hitelprogramot, a fix 3 százalékos hitelt kiterjeszteni és biztosítani a külföldön dolgozó magyarok számára is
