Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2021. Szeptember 09. 06:00, csütörtök | Külföld
Forrás: Kriják Krisztina, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: mti

Meghaladta az ezret a napi új fertőzöttek száma Horvátországban és Szlovéniában is

Meghaladta az ezret a napi új fertőzöttek száma Horvátországban és Szlovéniában is

Meghaladta az ezret a napi új koronavírus-fertőzöttek száma Horvátországban és Szlovéniában is - derült ki a válságstábok szerdai jelentéséből.

Szlovéniában szerdára 1093 új koronavírus-fertőzöttet szűrtek ki. Az országban április óta nem volt ilyen magas a napi új esetek száma. A vírus okozta Covid-19 szövődményeiben az elmúlt napon három beteg halt meg. A koronavírusos betegek közül 243-an vannak kórházban, 61-en intenzív osztályon.

A valamivel több mint kétmillió lakosú Szlovéniában eddig 1 008 808-an kaptak védőoltást, közülük 921 538-an már a második adagot. Ez az oltásra jogosult lakosság 48, illetve 44 százaléka.

Janez Poklukar egészségügyi miniszter szerdán egy kórházi látogatás alkalmával azt mondta: a kórházban kezelt betegek kétharmada nincs beoltva. Ez azt bizonyítja, hogy az oltás megvéd a Covid-19 súlyos szövődményeitől - tette hozzá.

"Mindenkit arra kérek, hogy legyen szolidáris és felelősségteljes. Itt az ideje az észszerűségnek és védőoltás felvételének" - üzente a tárcavezető.

A szomszédos Horvátországban az elmúlt 24 órában 1237 új esetet azonosítottak, így a járvány kezdete óta a SARS-CoV-2-koronavírussal fertőzöttek száma meghaladta a 379 ezret. A vírus okozta Covid-19-ben az elmúlt napon tíz beteg halt meg, ezzel a járvány halálos áldozatainak száma 8395-re emelkedett. Kórházban 540 beteget ápolnak, 62-en vannak lélegeztetőgépen.

A valamivel több mint négymillió lelket számláló Horvátországban eddig 1 747 068-an kaptak védőoltást - a jogosultak 43, a felnőtt lakosság 51,6 százaléka -, közülük 1 636 849-en már a második adagot is.

Az országban a harmadik hullám csúcsán, április 14-én 2203 új estet azonosítottak. A mostani, negyedik hullám tetőzését szeptember végére, október elejére várják a szakemberek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 07:12, kedd | Külföld

Francia uniós biztos: az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére

Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását

2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében

Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.

2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld

Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke

Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.