Városlista
2026. február 21, szombat - Eleonóra

Hírek

2019. Július 30. 05:02, kedd | Belföld
Forrás: mti

Megdőlt a szélrekord, rengeteg eső hullott

Megdőlt a szélrekord, rengeteg eső hullott

Megdőlt a széllökés napi rekordja, sokfelé annyi eső hullott, mint a júliusi havi átlag - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn a Facebook-oldalán.

Vasárnap délután Kunmadarason heves zivatar vonult át, amelyet orkánerejű (több mint 115 kilométer/órás sebességű) széllökések kísértek. 144 kilométer/óra volt a maximum, ezzel megdőlt a július 28-ai rekord (138 kilométer/óra), amelyet 2004-ben Balatonmáriafürdőn mértek - írták.

Péntektől mozgalmasabbra, ezzel együtt csapadékosabbra fordult az időjárás. Három nap leforgása alatt nem volt olyan csapadékmérő, amely ne mutatott volna legalább pár milliméter csapadékot. Bár akadtak olyan állomások, ahol csupán 3-4 milliméter fordult elő (például Baján és Hegyeshalomban), országos átlagban nagyjából 31 milliméter esett, sőt nem egy helyen a júliusi átlagos csapadékmennyiség (62 milliméter) is lehullott. A legtöbb eső Nyírlugoson zúdult le, ott három nap alatt 104 millimétert mértek.

Keddre a hőség és a zivatarveszély miatt adtak ki elsőfokú figyelmeztetést az egész országra. Felhőszakadás veszélye miatt pedig Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.

Az előrejelzés szerint kedd hajnalban 16-21 fok lesz, a legmagasabb hőmérséklet pedig 28 és 33 fok között valószínű.

Címkék: csapadék, eső, rekord, szél

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 11:00, péntek | Belföld

Hideg idő - Hófúvásra és havazásra figyelmeztet a meteorológia pénteken

Havazásra és hófúvásra kell számítani pénteken a nyugat-dunántúli vármegyékben - figyelmeztetett a HungaroMet Zrt. az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésében.

2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld

Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot

Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.