Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2012. Március 09. 07:15, péntek | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

Még idén hadrendbe állítja első repülőgép-hordozó hadihajóját Kína

Még idén hadrendbe állítja első repülőgép-hordozó hadihajóját Kína

A kínai haditengerészet első repülőgép-hordozó hadihajóját még ebben az évben hadrendbe állítják, miután sikeresek voltak a tavaly kezdett próbaútjai – közölte csütörtökön a kínai sajtó.

A Népi Felszabadítási Hadsereg Haditengerészetének parancsnokhelyettese, Hszü Hung-meng elmondta, hogy az eredetileg Varjagnak nevezett, orosz gyárban készült, de Kínában modernizált és felszerelt hajó próbaútjai, és a hozzá tartozó repülőgépek próbarepülései sikeresek volt, és az a terv, hogy a hajót ebben az évben szolgálatba állítsák. Ennek azonban még nincs pontos dátuma.

A védelmi minisztérium tájékoztatása szerint a modern fegyverek kifejlesztése ellenére sem változik a nemzetvédelmi politika, de a kínai fegyverkezés és gyakori erőfitogtatás aggodalmat kelt a térségben – jegyzi meg a Kyodo japán hírügynökség. Kína vasárnap jelentette be, hogy védelmi költségvetését 11,2 százalékkal 670,3 milliárd jüanra (106,4 milliárd dollár) növeli az idén, belbiztonsági kiadásai pedig 13,8 százalékkal 701,8 milliárd jüanra nőnek.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld

Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást

Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.

2026. Január 27. 07:36, kedd | Külföld

Teherforgalmi határátkelőket zártak le balkáni fuvarozók az EES bevezetése miatt

osznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá vonták az Európai Unióval közös teherforgalmi határátkelőhelyeket - közölték az érintett szakmai szervezetek.

2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld

Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt

Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.