Hírek
2016. Január 06. 07:50, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Magyarország a régió vezető országa lesz az elektromobilitás területén
Magyarország vezető szerepet tölt majd be az elektromobilitás területén a közép-európai régióban, a kormány céltudatos intézkedésekkel segíti az elektromobilitás elterjedését
- erről Aradszki András, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) energiaügyért felelős államtitkára beszélt az M1 aktuális csatorna műsorában kedd este.
Ismertette: az ország elektromos autókkal történő "bejárhatósága" érdekében rövid időn belül 150 gyorstöltőt létesítenek, ehhez elindították a szükséges jogszabály-módosításokat. A töltőállomások üzemeltetőinek a szokásosnál sokkal kedvezőbb engedélyezési eljárást kell majd lebonyolítaniuk - mondta.
Az államtitkár kitért arra is, hogy számos kedvezménnyel ösztönzi a kormány az elektromos meghajtású autók vásárlását, egyebek mellett nem kell regisztrációs adót fizetniük az új tulajdonosoknak, áfa-kedvezmény jár nekik, valamint a buszsávot is szabadon használhatják a zöld rendszámos autók.
Ezeknek az előnyöknek kompenzálniuk kell, hogy jelenleg az elektromos autók bekerülési költsége magasabb a hagyományos járművekénél - mutatott rá, megjegyezve, hogy a technikai fejlesztések idővel olcsóbbá, hatékonyabbá, üzembiztosabbá teszik az elektromos autókat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
