Városlista
2025. december 10, szerda - Judit

Hírek

2023. Január 20. 15:10, péntek | Belföld
Forrás: mti

Lopott autóbusszal négy vármegyén át menekült a rendőrök elől - Videóval

Lopott autóbusszal négy vármegyén át menekült a rendőrök elől - Videóval

Végül az árokban kötött ki.

Őrizetbe vettek a jászberényi rendőrök egy Jászapátiban lakó 22 éves férfit, aki csütörtök éjszaka ellopott egy autóbuszt, majd négy vármegyét megjárva egy árokba borulva ért véget az útja - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság pénteken.

Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint január 19-én érkezett bejelentés a rendőrségre, hogy Jászapáti területéről este nyolc óra körül eltulajdonítottak egy 40 millió forint értékű autóbuszt. A jármű GPS-nyomkövetővel volt ellátva, így annak útvonalát hamar sikerült meghatározni - írták.

A jászsági rendőrök több vármegyén keresztül követték a buszt, a tolvaj ugyanis járt Pest, Jász-Nagykun-Szolnok, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar vármegye területén is. A sofőr a rendőri jelzéseket figyelmen kívül hagyva folytatta útját, míg Hajdú-Bihar vármegyében a 4-es számú főúton, Kaba és Püspökladány között áttért a menetirány szerinti baloldalra, majd az árokba hajtott, ahol fának ütközött - tájékoztattak.

A férfi a szántóföld felé menekült futva, de a rendőrök utolérték és elfogták.

A vizsgálat megállapította, hogy az "önjelölt buszsofőr" két nappal ezelőtt egy személyautót tulajdonított el Jászapátiban, amelyet azonnal értékesített, de a nyomozók megtalálták a kocsit és lefoglalták. A lopást követően a férfi megkísérelt elrejtőzni a hatóság elől, így ellene elfogatóparancsot adtak ki - írta a rendőrség.

A férfit a nyomozók lopással gyanúsítják és őrizetbe vették. "A terhelt jogosítvánnyal nem rendelkezik és el is van tiltva a vezetéstől, ezért járművezetés az eltiltás hatálya alatt bűntett miatt is felelnie kell" - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött

A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.

2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld

Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak

A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.

2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld

Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat

Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.