Hírek
2011. Július 25. 07:21, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Különleges, de megfizethető vakációra vágynak a turisták
Megváltoztak a turisták igényei, az emberek az egyedit, a különlegeset, de a megfizethetőt keresik. A Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgatója szerint Magyarországon hiányoznak a jól tematizált szálláshelyek.
Az elmúlt években a magyar turizmus 5-6 százalékkal járult a hazai GDP-hez, vagyis minden huszadik forintot az idelátogató külföldiek tették a pénztárcánkba. Az eredmény mögött a szállodákban stagnáló 9 és 10 millió közötti vendégéjszaka áll. Horváth Gergely, a Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgatója a Kossuth Rádió egyik műsorában az előrelépés lehetőségeiről szólva elmondta: „Erőteljes akciókba kezdtünk az új, feltörekvő piacokon, és a kezdeti eredmények már látszódnak. Ilyenek a távol-keleti piacok, az arab világ, India, Ausztrália, Dél-Amerika. Ha a következő 10 évben nem tesszük be a lábunkat ezekre a piacokra, akkor nemhogy a mostani szintet nem fogjuk tudni tartani, hanem még csökkeni is fog az ágazat teljesítménye' - vélekedett.
A felvetésre, miszerint az elmúlt évtizedben nemcsak a fővárosban, hanem vidéken is egyre több szállodát adtak át, mégsem érkezett több vendég, Horváth Gergely kijelentette: a jól tematizált szálláshelyek hiányoznak. Ausztriában például évek óta a farmtól kezdve a vidékturizmuson át mindent megtalál a vendég - magyarázta. A kereslet ugyanakkor a minőségi szolgáltatások felé tolódik el, a mai fogyasztó már nem feltétlenül egy 20-30 éves apartman házat keres, hanem minőségi szálláshelyeket, minőségi szolgáltatásokat.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet
