Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2024. Március 06. 09:29, szerda | Belföld
Forrás: MTI

KSH: 3,6 százalékkal csökkent az ipari termelés

KSH: 3,6 százalékkal csökkent az ipari termelés

2024 januárjában az ipari termelés volumene 3,6 százalékkal, munkanaphatástól megtisztítva 4,1 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól.

2023 decemberéhez mérten az ipari kibocsátás 1,1 százalékkal mérséklődött a szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok szerint - közölte szerdán első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Januárban a feldolgozóipari alágak döntő többségében visszaesett a termelés volumene. Mindössze három alágban nőtt a kibocsátás, a legnagyobb mértékben a kokszgyártás, kőolaj-feldolgozásban.

Az ipari termelés januári részletes adatit március 13-án közli második becslése alapján a KSH.

Címkék: gazdaság, ipar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.

2026. Július 25. 05:00, szombat | Belföld

Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton

Az előzetes adatok alapján szombat hajnalban megdőlt az országos hajnali hidegrekord, a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Lénárddarócon 4,6 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet

2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld

Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium

Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot

2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld

Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással

Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.