Hírek
2011. Október 07. 07:45, péntek |
Sport
Forrás: MTI
Középiskolai sportág lesz a szörfözés

Hawaii lesz az első amerikai tagállam, ahol hivatalosan középiskolai sportággá nyilvánítják a szörfözést.
A sziget kormányzója, Neil Abercrombie és helyi oktatási felelősök bejelentése szerint a hullámlovaglás 2013 tavaszától csatlakozik a jóváhagyott iskolai sportágak - a futball, a baseball, a röplabda és az úszás - sorához.
"Hawaii a szörf szülőhazája. Duke Kahanamokutól - a modern hullámlovaglás szülőatyjaként tisztelt olimpiai aranyérmes úszótól - kezdve a kikapcsolódásként vagy versenyszerűen szörföző több ezer helyi lakosig és ide érkező turistáig. Ez a sport a kultúránkban és az életmódunkban gyökerezik" - mondta a kormányzó.
A páratlan szörfrekordjairól és versenyeiről híres "Aloha államot" övező hullámok számos világbajnokot indítottak már útnak a nemzetközi siker felé, köztük a 18 esztendős Carissa Moore-t, aki idén nyáron a sportág legfiatalabb női világbajnoka lett. (rá)
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 13. 17:11, szerda | Sport
Kovács Ádám, a nagy visszatérő, a dobogó második fokán végzett a Histo Cup-on!
A balesetéből felgyógyuló Kovács Ádámot kétszer is a második helyen intette le a kockás zászló a Salzburgringen.