Hírek
2017. Március 20. 19:53, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Kiskorú veszélyeztetésének gyanúja miatt felmentettek egy pécsi papot

Udvardy György pécsi megyés püspök azonnali hatállyal felmentette a Pécsi Egyházmegye egyik papját, akivel kapcsolatban felmerült kiskorú veszélyeztetésének gyanúja
- közölte az egyházi elöljáró a püspökség honlapján közzétett kommünikében. Az egyházmegye papja "súlyos erkölcsi okokra hivatkozva a papi szolgálatból való elbocsátását kérte évekkel ezelőtt történt események kapcsán, amelyek felvetik a fiatalkorú veszélyeztetésének alapos gyanúját" - írta vasárnapi keltezésű, a honlapon hétfőn megjelent közleményben Udvardy György.
"Önmagára vonatkozó bejelentését előzetes vizsgálat keretében kivizsgáltam, és (.) minden papi működés gyakorlásától azonnali hatállyal felfüggesztettem" - tette hozzá.
Közölte azt is, hogy a pap bejelentésével kapcsolatosan minden szükséges egyházi és világi hivatalos lépés megtörtént. A megyés püspöknek nincs tudomása arról, hogy más személy - bármilyen módon, például bűnpártolással - érintett lenne az ügyben.
A gyanú tárgyát képző cselekmény részleteit nem ismertető közleményében arról is beszámolt, hogy azon intézmények vezetői, nevelőtestületei és iskolai osztályai, ahol az érintett pap tanított, tájékoztatást kaptak.
Az esetről további tájékoztatást annak kivizsgálása és végleges lezárása után adnak - jelezte.
Az egyházmegye 2016-ban a fenntartásában működő oktatási és nevelési intézmények vezetőinek írásbeli cselekvési utasítást adott ki arra az esetre, ha az intézményben dolgozó bármely munkatárssal szemben gyanú merülne fel fiatalkorú veszélyeztetésével kapcsolatban - hívta fel a figyelmet Udvardy György.
Kiemelte azt is, hogy az egyházmegye szakemberek bevonásával minden lehetséges segítséget megad az érintetteknek a "fájdalmas eseménnyel" kapcsolatban.
A Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság az MTI érdeklődésére közölte: egy 42 éves szentlőrinci férfi ellen kiskorú veszélyeztetése bűntett elkövetésének gyanúja miatt folytatnak nyomozást. Az eljárás érdekeire való tekintettel további részleteket nem közöltek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 01. 08:41, csütörtök | Belföld
Összeomlott Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja Maroshévízen
Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen - tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.
2025. Május 01. 08:35, csütörtök | Belföld
Meteorológia: nyáriasan meleg idő lesz május 1-jén
Napos, csapadékmentes idő várható a hosszú hétvége első felében, majd szombat délután az ország északi, északkeleti vármegyéiben záporokra, zivatarokra lehet számítani - derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai videójából.
2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld
Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról
Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést
2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.