Városlista
2026. január 2, péntek - Ábel

Hírek

2018. Január 12. 17:55, péntek | Belföld
Forrás: mti

Ki kell építeniük az online számlázás rendszerét július 1-től a vállalkozásoknak

Ki kell építeniük az online számlázás rendszerét július 1-től a vállalkozásoknak

Július 1-től minden adózónak és vállalkozásnak olyan számlázó rendszerrel kell rendelkeznie, amely az interneten keresztül folyamatos kapcsolatban áll a Nemzeti Adó és Vámhivatallal (NAV)

- mondta Földes Balázs, a Crowe FST szenior adómenedzsere pénteken az M1 aktuális csatornán.

Az online számlázási rendszerbe azoknak a számláknak kell minden adatát rögzíteni, amelyeknek áfa tartalma meghaladja a 100 ezer forintot, a számla nettó értéke ez esetben körülbelül 370 ezer forint.

Az online számlázi rendszer segítségével a NAV le tudja ellenőrizni a vevők áfa-bevallását, és abban az esetben, ha valaki áfát igényel vissza, az adóhatóság azt is meg tudja vizsgálni, hogy a vevők csak olyan számla után igénylik-e vissza az áfát, amelyet az eladó be is fizetett - tette hozzá.

Kiemelte, hogy ez a fejlesztés is a gazdaság fehéredését szolgálja.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:

2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz

2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére

Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.