Városlista
2026. február 15, vasárnap - Kolos

Hírek

2024. Március 25. 06:00, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Ki akarták bontani a zárkájuk falát a fogvatartottak Győrben

Ki akarták bontani a zárkájuk falát a fogvatartottak Győrben

Egy letört ágylétra darabjával akarták kibontani zárkájuk falát fogvatartottak Győrben - közölte a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BvOP) vasárnap az MTI-vel.

Makula György ezredes, a kommunikációs főosztály vezetője elmondta: vasárnap hajnalban észlelte a felügyelet, hogy a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet egyik zárkájában a fogvatartottak megrongálták a zárka falát egy letört ágylétra darabjával, hogy így szökjenek meg a börtönből.

Hozzátette: a zárka az épület második emeletén volt. Valószínűleg arra már nem gondoltak az elkövetőek, hogy ha esetleg átjutnak a falon, miként jutnak le a közel 10 méteres magasságú, biztonsági elemekkel ellátott épületen - tette hozzá.

Makula György elmondta: a börtön az ilyenkor alkalmazott szakmai protokoll alapján a szükséges intézkedéseket megtette, a parancsnok pedig feljelentést tett a rendőrségen.

Emlékeztetett: győri fogvatartott legutóbb 2017 szeptemberében, kihallgatása után szökött meg a Győri Járásbíróság udvaráról. Őt ezért jogerősen két év két hónap fegyházbüntetésre ítélte a másodfokon eljáró Győri Törvényszék.

Címkék: börtön, szökés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.

2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat

A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -