Hírek
2020. Szeptember 28. 14:08, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kezdődik a ferihegyi repülőtér 2-es futópályájának felújítása
Hétfőn elkezdődik a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2-es futópályájának felújítása, amelyet az eddigiektől eltérően egyetlen ütemben végeztet el a Budapest Airport.
A repülőteret üzemeltető társaság vasárnapi, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a koronavírus-járvány miatt bevezetett utazási korlátozások ismét az utasforgalom jelentős csökkenését eredményezték, ezért erre az időszakra időzítették a futópálya és a hozzá kapcsolódó gurulóutak karbantartását.
A munkálatok részeként javítják a gurulóutak vízelvezetési rendszereinek aknáit, karbantartják a pályahőmérő műszereket, navigációs és fénytechnikai rendszereket, és olyan kisebb betonfelület-javításokat is elvégeznek, amelyek a repülés biztonságát garantálják. Megújulnak a 2-es futópálya felfestései, a földetérési zónában pedig eltávolítják a landoláskor odaégetett gumit.
A felújítás ideje alatt a repülőgépek csak az 1-es pályát használhatják le- és felszállásra. A Budapest Airport a legmagasabb repülőtéri biztonsági színvonal fenntartása érdekében minden évben korszerűsíti és karbantartja a futópályákat és gurulóutakat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani
Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket
A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.
2026. Április 07. 10:00, kedd | Belföld
MÁV: április 7-étől Budapest-Kelenföld és Ferencváros között csak egy vágányon közlekedhetnek a vonatok
2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld
Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.
