Hírek
2013. Április 23. 11:50, kedd |
Belföld
Forrás: technika.us
HTC One - eljött a nagy nap Amerikában

Nálunk még csak előrendelési fázisban tart, az Egyesült Államokban viszont a mai naptól három szolgáltató kezdte meg a HTC új zászlóshajójának, a HTC One-nak az árusítását.
A tajvani HTC idei csúcskészüléke hónap óta lázban tartja a világot, hihetetlen várakozás előzte meg a készülék érkezését. A specifikációs listát elnézve nem is csoda, hiszen az Android 4.1.2 Jelly Bean operációs rendszert futtató HTC One négymagos, 1.7GHz-es Qualcomm Snapdragon 600 processzorral, 2GB RAM-mal és 2300mAh akkumulátorral rendelkezik. A 4.7 colos érintőkijelző Full HD, azaz 1920 x 1080 pixel felbontáson üzemel 468ppi pixelsűrűség mellett. A HTC One ultrapixeles kamerája 300 százalékkal több fényt tud engedni a szenzorba, ezáltal élesebb és tisztább képek készíthetőek gyenge fényviszonyok között is. Az audióélményről HTC BoomSound technológia és sztereó előlapi hangszórók gondoskodnak. A vezeték nélküli kapcsolatok listájára a Wi-Fi, a Bluetooth 4.0, az NFC, a GPS és az LTE iratkozott fel, de a szerkezetet microUSB 2.0 porttal is ellátták.
A 137.4 x 68.2 x 9.3 mm-es méretekkel és 143 grammos súllyal bíró új HTC One 32, illetve 64GB-os belső memóriával is megvásárolható. Ám ez egyelőre csak az Egyesült Államokban, azon belül is az AT&T, a Sprint és T-Mobile szolgáltatóknál lehetséges. Az ezüst színű modellt kapacitástól függően a három telekommunikációs cég két év hűségnyilatkozat megkötése mellett 99.99 és 299.99 dollár közötti áron kínálja, mely kb. 23 ezer és 70 ezer forint közötti összegnek felel meg. Magyarországon több helyen is fel lehet már iratkozni az előrendelési listára, ám a debütálás hivatalos időpontja még nem ismert.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését
2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság
Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját