Városlista
2025. augusztus 14, csütörtök - Marcell

Hírek

2017. Január 26. 07:40, csütörtök | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Hónapokon belül megkezdődik a fal építése az USA-mexikói határon

Hónapokon belül megkezdődik a fal építése az USA-mexikói határon

Donald Trump amerikai elnök szerdán megerősítette, hogy hónapokon belül megkezdődik a fal építése a mexikói határon.

Trump az ABC televízióak adott nterjújában hangsúlyozta: a mexikói határon létesítendő fal építési terveinek kidolgozása azonnal megkezdődik, s maga az építkezés is hónapokon belül megindul. A televízió már az elhangzás előtt előzetes részleteket közölt az elnöki interjúból.

Donald Trump utalt arra: változatlanul azt akarja, hogy Mexikó "száz százalékig" kifizesse a fal költségeit. Az elnök kifejtette: "viszonylag gyorsan" megkezdődnek a tárgyalások arról, hogy Mexikó hogyan térítse meg ezeket a költségeket.

A választási kampányban Donald Trump többször kijelentette, hogy a falépítést Mexikó finanszírozza majd. Most először fogalmazott úgy, hogy Mexikó később téríti meg az építkezés költségeit. A leghatározottabban kizárta ugyanakkor, hogy a falépítést az amerikai adófizetők pénzéből finanszírozzák. "Majd kifizetik, ennek meglesz a formája" - fogalmazott, hozzátéve: "amit teszek, az jó az Egyesült Államoknak". Úgy vélte, hogy az "jó lesz Mexikónak is."

Trump a tervek szerint rövidesen a belbiztonsági minisztériumba látogat, s várhatóan ott írja alá a fal építéséről szóló elnöki rendeletet egy sor más, a migrációs politikára vonatkozó rendelettel együtt.

Az amerikai sajtóban megjelent információk szerint a várható elnöki rendeletek rögzítik majd, hogy megnövelik a bevándorlási hivatalnokok létszámát, megerősítik a határvédelmi szerveket, átmeneti beutazási tilalmat vezetnek be a menekültek nagy részének befogadására, és Szíriából, valamint a Közel-Kelet hat másik országából bevándorolni szándékozók számára felfüggesztik a vízumkiadást.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 14. 07:47, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Nyugati szövetségesek: Ukrajna nélkül nem lehet dönteni a rendezésről

Az Ukrajnát támogató nyugati szövetségesek szerint a békéhez vezető utat nem lehet Ukrajna részvétele nélkül kijelölni.

2025. Augusztus 13. 07:36, szerda | Külföld

Peking megszakított minden kapcsolatot a cseh államfővel a dalai láma miatt

Kína Tibetet saját területének, s a dalai lámát pedig szeparatistának tekinti.

2025. Augusztus 12. 07:37, kedd | Külföld

Donald Trump puhatolózó jellegű, de konstruktív tárgyalásra számít Vlagyimir Putyinnal

Donald Trump szerint puhatolózó jellegű lesz, és konstruktív lehet a péntekre tervezett alaszkai találkozója Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az amerikai elnök erről hétfői sajtótájékoztatóján beszélt a Fehér Házban.

2025. Augusztus 11. 07:18, hétfő | Külföld

NATO-főtitkár: a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin szándékainak komolyságára

A NATO főtitkára szerint a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin orosz elnök szándékainak komolyságára – Mark Rutte erről amerikai médiumoknak adott interjúkban beszélt vasárnap.