Hírek
2018. Április 15. 10:13, vasárnap |
Belföld
Forrás: police.hu
Hat brit próbált manipulál alvázszámú kocsikat kivinni az országból
A külföldi sofőrökkel szemben a Záhonyi Rendőrkapitányságon egyedi azonosító jellel visszaélés bűntettének megalapozott gyanúja miatt indítottak büntetőeljárást.
A záhonyi közúti határátkelőhelyen jelentkezett kilépésre április 14-én 0 óra 30 perckor hat brit állampolgár öt terepjáróval és egy személykocsival. Az ellenőrzést végrehajtó rendőrök a járműveket alaposan átvizsgálták. A szakértő bevonásával végrehajtott ellenőrzés során megállapították, hogy a terepjárók alvázszámát manipulálták. Volt olyan jármű is, melynek a típusmatricái hamisak voltak, vagy azokat a kocsi több pontjáról eltávolították. A rendőrök a külföldi sofőröket a Záhonyi Rendőrkapitányságra előállították, ahol ellenük - szabadlábon hagyásuk mellett - egyedi azonosító jellel visszaélés bűntettének megalapozott gyanúja miatt indítottak büntetőeljárást.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket
2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld
Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere
Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld
Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár
Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.
