Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2021. December 11. 09:05, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Harmadszor is megdőlt az áramfogyasztási rekord a héten

Harmadszor is megdőlt az áramfogyasztási rekord a héten

A keddi, majd a szerdai csúcs után csütörtökön ismét megdőlt az áramfogyasztási rekord Magyarországon - tette közzé honlapján a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. (Mavir) pénteken.

Csütörtökön délután háromnegyed öt körül a bruttó rendszerterhelés negyedórás átlag értéke elérte a 7361 megawattot (MW), ami az előző napi rekordhoz képest 107 MW-os növekedés.

Ezen a héten újabb és újabb fogyasztási rekordokat regisztrált a Mavir a magyarországi villamosenergia-rendszerben. Kedden délután 7210 MW-os bruttó rendszerterhelést regisztráltak, ezzel megdőlt a korábbi, idén február 11-i 7119 MW-os rekord. Szerdán újabb országos abszolút csúcsról, 7254 MW-os terhelésről adott hírt a rendszerirányító.

A Mavir tájékoztatása szerint a viszonylag enyhe hőmérséklet mellett bekövetkezett sorozatos rekordok hátterében valószínűleg az áll, hogy az ipari és a háztartási fogyasztás is fokozatosan emelkedett, illetve emelkedik.

A tapasztalatok ugyanakkor azt mutatják, hogy december közepétől az ipar fokozatosan leáll. Emellett a várható időjárási körülmények miatt is kicsi az esélye annak, hogy a most felállított rekord a következő héten megdőljön - közölte a Mavir.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld

Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására

Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.

2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel

Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát