Városlista
2026. május 17, vasárnap - Paszkál

Hírek

2012. December 12. 10:56, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Hallgatói tiltakozás - Parragh László: az eddigi oktatási modell nem működött

Hallgatói tiltakozás - Parragh László: az eddigi oktatási modell nem működött

Nem működött az eddigi oktatási modell a munkaerőpiac szempontjából - mondta a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szerdán reggel a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.

Parragh László elmondta: "nem lehet megspórolni azt az átalakítást, amit ma a felsőoktatásban a kormány tesz, lehet, hogy nem pontosan így kellene csinálni, ennek tartalmán lehet vitatkozni, de a régi rendszer az fenntarthatatlan volt a diákok szempontjából is".
Hozzátette: a munkaerőpiaci visszajelzések egyértelműen azt igazolják, hogy a természettudományi, a mérnök, és a technikusi képzés az, amit a piaci szereplők várnak, mert ezekből hiány van.
"Szerintem a bolognai rendszernek nagyon súlyos fogyatékossága az, hogy életvitelszerűen benntart a felsőoktatásban fiatalokat", a mostani megmozdulásokon is látható, hogy a diákok vezetői a 10-12 éve egyetemi hallgatókból kerülnek ki - mondta.
Szerinte az lenne normális, hogy 5-6-7 év alatt készüljön fel a diák arra a szakmára, amit meg akar tanulni. "Ezt a magyar gazdaság nem viseli el" - hangsúlyozta.
Az élet azt igazolta, hogy az a modell, amiről szó van, valójában nem működött - fűzte hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld

Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség

Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter

2026. Május 16. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését

Orbán Viktor korábbi miniszterelnök nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán.