Hírek
2020. Szeptember 06. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Halálra gázolt egy kerékpárost egy ittas buszvezető Kiskunlacházán

Menetrend szerinti autóbusz gázolt halálra egy kerékpárost Kiskunlacházán; az alkoholteszt alapján a sofőr ivott - közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szombaton a police.hu honlapon.
A közlemény szerint a 85 éves kerékpáros férfi a Balaton utcából az 51. számú főútra tekert, amikor a Dömsöd felé közlekedő menetrend szerinti autóbusz elütötte nem sokkal reggel 6 óra előtt.
A mentők megpróbálták újraéleszteni a biciklist, de nem jártak sikerrel, mert olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen életét vesztette.
Az utasokat nem szállító busz 46 éves sofőrjét a rendőrök megszondáztatták, kiderült, ivott, ezért őt kettős vérvételre előállították.
A baleset körülményeit a Ráckevei Rendőrkapitányság büntetőeljárás keretében vizsgálja.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld
Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására
Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.
2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel
Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát