Városlista
2025. június 28, szombat - Levente, Irén

Hírek

2018. Október 28. 18:09, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Hajnalban is melegrekordot mértek

Hajnalban is melegrekordot mértek

Vasárnapra virradóra a legmagasabb minimumhőmérsékleti rekord is megdőlt - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat Facebook-oldalán.

Ezen a napon soha nem mértek még ilyen magas minimum-hőmérsékletet: Kelebián mindössze 16,6 fokig hűlt a levegő.

Az eddigi csúcsot Zalaegerszeg tartotta, ahol 1923-ban 15,7 Celsius-fokot regisztráltak.

Szombaton a legmagasabb maximumhőmérsékleti rekord dőlt meg. A legmelegebb a Csongrád megyei Kübekházán volt, ahol 27,3 fokot is mértek délután. (Balatonfenyvesen 1952-ben 26 fokot rögzítettek. Szombat délután több állomáson is mértek ennél melegebbet.)

Az előrejelzés szerint vasárnap napközben legfeljebb néhol, majd késő délutántól, estétől egyre több helyen várható eső, zápor, esetleg egy-egy zivatar is előfordulhat. Nagy területen erős, helyenként viharos lesz a szél. A legmagasabb hőmérséklet általában 21-26 fok között alakul, északon lehet néhány fokkal hűvösebb. Késő estére többnyire 14-19 fok közé hűl le a levegő.

Címkék: hajnal, meleg

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 27. 07:25, péntek | Belföld

Pride - ORFK: a szervezőké a felelősség

2025. Június 27. 07:23, péntek | Belföld

Átmenetileg enyhül a kánikula a hévégére

Átmenetileg enyhül a kánikula a hétvégére, a hőmérséklet csúcsértéke 30 Celsius-fok körül alakul.

2025. Június 26. 07:21, csütörtök | Belföld

Ma tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik

Csütörtökön tetőzik a kánikula: az Alföld déli régiójában akár 38-39 Celsius-fokot is mutathatnak a hőmérők, majd este hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és nagy területen viharossá fokozódik a szél

2025. Június 26. 07:19, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a NATO-csúcson csatát nyertünk