Városlista
2025. augusztus 16, szombat - Ábrahám

Hírek

2020. Február 01. 06:12, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Felkészültek a magyar kórházak a koronavírusra

Felkészültek a magyar kórházak a koronavírusra

A kórházak felkészültek a koronavírussal kapcsolatos szakmai protokollok és eljárásrendek végrehajtására - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) pénteken az MTI-vel.

Közleményük szerint Magyarország meghozott minden szükséges járványügyi megelőző intézkedést a koronavírusos fertőzésekkel kapcsolatban és felkészült az esetleges betegek ellátására. Ennek részeként pénteken az Emmi Egészségügyért Felelős Államtitkársága által kezdeményezett megbeszélésen a kórházak képviselői, fenntartói és a háziorvosok szakmai szervezetei részletes és szakszerű tájékoztatást kaptak Müller Cecília országos tisztifőorvostól a Nemzeti Népegészségügyi Központ eljárásrendjéről.

Az egészségügyi intézmények fenntartói és a háziorvosi alapellátást képviselő szakmai szervezetek is egyhangúlag jelezték, hogy felkészültek és messzemenően együttműködnek az eljárásrend betartásában.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ a szakmai protokolloknak megfelelően ajánlásokat fogalmaz meg az egészségügyi intézmények, a kórházak, a háziorvosok számára és koordinálja a szükséges intézkedéseket annak érdekében, hogy megelőzzék a koronavírus-fertőzéseket Magyarországon - áll az Emmi közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 15. 08:03, péntek | Belföld

Áder János: felül kell emelkedni azon, ami szétválaszt

2025. Augusztus 15. 08:00, péntek | Belföld

Hőség - BM: Kiadták a vörös kód figyelmeztetést

2025. Augusztus 14. 07:49, csütörtök | Belföld

Harmadfokú hőségriasztás csütörtöktől vasárnapig

2025. Augusztus 14. 07:46, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal

A magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök egy amerikai médiumnak adott, szerdán megjelent interjúban.