Városlista
2026. április 2, csütörtök - Áron

Hírek

2017. Június 13. 07:29, kedd | Belföld
Forrás: mti

Extrém UV-sugárzás várható

Extrém UV-sugárzás várható

Kedden is extrém UV-B sugárzás várható - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez eljuttatott tájékoztatásban azt írták: kedden a figyelmeztetési értéket meghaladó, 8.5-ös UV-B sugárzás várható. Ilyenkor normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet.

Ezért azt kérik a szabadban tartózkodókat, hogy fokozottan védekezzenek a napsugárzás okozta leégés ellen. Ha lehetséges napközben 11 és 15 óra között kerüljék a napozást.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján arról is beszámolt, hogy budapesti Marczell György Főobszervatóriumukban hétfő reggel és délelőtt rekord alacsony ózontartalom értékeket regisztráltak. A reggeli értékek csaknem 20 százalékkal alacsonyabbak voltak, mint a hétfői napra érvényes sokéves átlag.

Kitértek arra is, hogy az UV-sugárzás Siófokon volt a legmagasabb, ott dél körül a besugárzás megközelítette a 9-es UV Index értéket, de Kékestetőn is 8-as feletti volt a déli besugárzás.

Címkék: extrém, nap, uv-sugárzás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 02. 13:00, csütörtök | Belföld

A cseh elnök szerint Szijjártó teljesen elvesztette a hitelességét, Szijjártó válaszolt

Lavrovval folytatott szívélyes beszélgetései miatt adott hangot félelmeinek a cseh elnök.

2026. Április 02. 09:00, csütörtök | Belföld

A külföldön dolgozó fiataloknak is biztosítaná a 3%-os hitelt a kormány

A kormányzat jelenleg is vizsgálja, hogyan tudja az Otthon Start hitelprogramot, a fix 3 százalékos hitelt kiterjeszteni és biztosítani a külföldön dolgozó magyarok számára is