Hírek
2021. Február 27. 08:00, szombat |
Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítélték a feleségét késsel és baltával megölő férfit
A Tatabányai Törvényszék első fokon 17 év fegyházbüntetésre ítélt egy tatai férfit, aki késsel és baltával megölte a feleségét - közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség pénteken az MTI-vel.
Borbély Veronika helyettes sajtószóvivő tájékoztatása szerint a férfi a bűncselekmény elkövetése előtt három héttel vette feleségül az áldozatot. Azt tervezték, hogy az asszony a gyermekeivel a férfi tatai ingatlanába költözik, hogy egy családként éljenek.
A nő 2019. augusztus 31-én meglátogatta a férfit, és onnan másnap délután szándékozott elmenni. Az elkövető másnap minden előzmény és ok nélkül egy baltával többször fejbe ütötte a feleségét, majd egy vadászkéssel három alkalommal mellkason szúrta. Az áldozat a helyszínen életét vesztette.
A Tatabányai Törvényszék előkészítő tárgyalásán 17 fegyházbüntetésre ítélte a férfit. A döntés nem jogerős, mert az ügyész súlyosításért, a védő és a vádlott enyhítésért fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 11. 12:00, szombat | Kék hírek
Letartóztattak egy doktornőt, aki megölhetett egy embert a Szent János Kórházban
A Tények információi szerint emberölés történhetett a Szent János Kórházban, az ügyben egy 32 éves orvosnőt gyanúsítanak
2026. Július 10. 12:00, péntek | Kék hírek
Ügyészség: terrorcselekmény elkövetésével fenyegetés bűntette miatt indult nyomozás Szakács István ellen
2026. Július 09. 07:00, csütörtök | Kék hírek
BM: az ismert aktivistával szembeni ügyben a rendőrség az ügyészséggel egyeztetve járt el
Az ismert aktivistával szembeni ügyben a nyomozóhatóság valamennyi érdemi eljárási cselekményt az ügyészséggel egyeztetve hajtott végre - tájékoztatta a Belügyminisztérium (BM) szerdán az MTI-t.
