Hírek
2018. Július 18. 07:23, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI archívum
Egyre népszerűbb a balatoni komp
Egyre népszerűbb a Szántód és Tihany közötti balatoni komp, az év első felében tíz százalékot meghaladó volt a forgalomnövekedés a múlt év azonos időszakához képest.
A balatoni komp idén július közepéig 13 százalékkal több embert, és 15-15 százalékkal több gépjárművet, illetve kerékpárt szállított, mint 2017 hasonló időszakában - derült ki a kedden a félmilliomodik utast köszöntő Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart) MTI-hez eljuttatott közleményéből.
A kompközlekedést tavaly több mint 1,1 millió utas vette igénybe, ami a 2016-os rekordévet is túlszárnyalta. A Bahart 2018-ban ismét kiemelkedő forgalomra számít, amit az eddigi eredmények igazolnak - áll a közleményben, jelezve: az idén az előző évhez képest egy héttel korábban köszönthette a társaság a félmilliomodik utast.
A komp az augusztus 26-ig tartó főidényben Szántódról 6.40 és 23.20 között, Tihanyból 7.00 óra és 23.40 között 40 percenként indul, a menetidő 8 perc. Nagy forgalom esetén 4 komppal szinte folyamatosan biztosítják az átkelést a Balaton két partja között.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
2026. Április 28. 15:00, kedd | Belföld
Mészáros Csoport: a TV2 eladását a tulajdonosi kör sem piaci, sem nyomott áron nem tervezi
2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld
Megalakult a Fidesz-frakció
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.
2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:
