Hírek
2011. Július 08. 14:21, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Drágább lehet a gyógyszer a dohányosoknak
Csökkentenék a gyógyszerár-támogatás mértékét azoknál az asztmás és tüdőbetegeknél, akik dohányoznak.
Bizonyos időközönként felülvizsgálnánk a páciensek állapotát, és ha egyértelműen megállapítható, hogy dohányoznak, akkor az asztmagyógyszerüket nem 90, hanem csak 50 százalékos támogatással kaphatnák meg.
Ez lehet az első eleme az úgynevezett beteg-együttműködésen alapuló támogatásnak – mondta a Magyar Nemzetnek az Országos Egészségbiztosítási Pénztár főigazgatója. Sélleiné Márki Mária beszélt a gyógyszerár-támogatási rendszert érintő megszorításokról, amelyeket ő inkább az ellentmondások kiszűréseként értékel. Szerinte ezt a folyamatot csak felgyorsította a kormányzati nyomás. A gyógyszereknél ugyanis az év eddig eltelt időszakában 18 milliárddal többet költött az OEP, mint amit időarányosan lehetett volna. A főigazgató elmondta: kommunikációs programsorozatot indítanak, hogy az emberek megértsék az intézkedések célját. Lakossági és iskolai fórumokat szerveznek, valamint interaktív kommunikációs lehetőséget is nyújtanak a honlapjukon.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében
Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.
2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan
Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
