Városlista
2026. július 1, szerda - Annamária

Hírek

2014. Április 24. 06:00, csütörtök | Belföld

Banki hátralék hitelből – tilthat-e a fizetésből a bank?

Banki hátralék hitelből – tilthat-e a fizetésből a bank?

Ebben a témakörben kérdezett egy Németországból hazatérő olvasó, aki hitelből egyenlítette ki banki hátralékát. Kérdése, le tudják tiltani a magyarországi fizetését, vagy csak egy részét?

Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!

Németországi tartózkodásom ideje alatt banki hátralék halmozódott fel és ezt egy ugyan azon banknál felvett hitellel egyenlítettem ki, amit sajnos nem tudok fizetni!
Jelenleg Ausztriában dolgozom, de családi okok miatt visszaköltözök Magyarországra és ott dolgozom tovább!
A kérdésem az lenne, hogy be tudják - e hajtani rajtam a tartozást, és ha igen, akkor milyen módon? (a bank tudja a magyarországi lakcímem)
Le tudják tiltani a magyarországi fizetésem, vagy csak egy részét?
Előre is köszönöm!

2014. 04. 01.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
A hatályos végrehajtási törvény alapján, ha már felmondták a hitelét, akkor a végrehajtó a fizetésnek 30 % maximum 50 %-át letilthatja és ingó végrehajtást is indíthat ismert lakcímén fellelhető vagyontárgyaira. Ha a Bank ingatlan végrehajtást is kért, akkor a tulajdonában álló ingatlan ellen is indulhat végrehajtás.

Fel kellene hívnia a bankot, hogy milyen státuszban van a hitele, mivel lehet, hogy csak egy követeléskezelő cégnek adták el a tartozását és velük részletfizetésben meg tudna állapodnia.

A végrehajtás során is kérhet részletfizetést a végrehajtótól, illetve a végrehajtást elrendelő bíróságtól és ha engedélyezik akkor fizetheti a tartozását részletekben is.
A fizetése végrehajtói letiltását a munkáltatója köteles végrehajtani, mivel ellenkező esetben munkáltatóját meg is bírságolhatják.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.

Ne feledje, joga van kérdezni!

Tisztelettel:
dr. Csomós Lilla
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében

Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.

2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan

Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.

2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld

Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden

Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.