Hírek
2022. Augusztus 17. 10:06, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok
Baltával, késsel támadt egy férfi Tatabányán
Felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntette és más bűncselekmények miatt elrendelte a Tatabányai Járásbíróság annak a férfinak a letartóztatását, aki baltával és tapétavágó késsel hadonászott.
Az ügyészség indítványa szerint megalapozott a gyanú arra, hogy férfi augusztus 13-án a tatabányai dohányboltnál ittas állapotban egy négy tagú társasággal kötekedett. Eközben az elkövető egy nőt megütött, aki emiatt a földre esett. Majd azzal fenyegette meg, hogy hozza a baltát és levágja a fejét. Két férfi a nő segítségére kelt, őket az elkövető szintén fejük levágásával fenyegetett. Az elkövető ezután egy kocsiból kivett egy fejszét, és a társaság tagjai felé hadonászott, miközben azt üvöltötte, hogy „most meghaltok!” – közölte az ügyészség közleményében.
Rövid idő elteltével a férfi ismét kiabálni kezdett, ezért többen köré álltak. Az elkövető egy tapétavágó késsel az egyik férfi nyaka irányába vágott, miközben azt kiabálta neki, hogy „most meghalsz”. A sértett férfi a nyaka elé tette kezét védekezésként, ezért a kés azon nyolc napon belül gyógyuló sebet ejtett. A cselekmény azonban alkalmas volt súlyosabb sérülés okozására.

A megalapozott gyanú szerint az elkövető július 27-én más sértettek sérelmére súlyos testi sértés bűntettének kísérletét és rongálás vétségét is elkövette, erőszakos többszörös visszaesőnek minősül.
Az indítvány tárgyában a Tatabányai Járásbíróság augusztus 15-én ülést tartott, azon az elkövetőt meghallgatta, azt követően meghozott végzésével a férfi letartóztatását egy hónapra elrendelte a bizonyítás megnehezítésének és a bűnismétlés lehetőségének megakadályozása érdekében.
A végzést az ügyész tudomásul vette, az elkövető és védő fellebbezést jelentett be.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld
KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt
Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.
2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról
Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld
Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét
A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.
