Hírek
2012. Január 29. 14:15, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Az új drogstratégia keményebben lép fel a terjesztőkkel szemben

A budapesti Péterfy Sándor utcai kórházban naponta három-öt kábítószer túladagoltat látnak el, a GHB használók száma, akiknek egy része életveszélyes állapotban kerül a kórházba.
Évente kétszáz körül van, országosan pedig 300-350, mondta el Zacher Gábor toxikológus, a kórház osztályvezető főorvosa a közrádió egyik műsorában. Az új drogstratégia a megelőzésre helyezi a hangsúlyt, s célját a közösségek, elsősorban is a család segítségével kívánja elérni.
Egy átlagos hétvégi napon körülbelül háromszázezren használnak pszichoaktív szert, de ez nem azt jelenti, hogy ennyi fiatal lenne rabja a kábítószernek, magyarázta Zacher Gábor. A droghasználók ma már nem dílertől vásárolnak, hanem interneten rendelik a szert, amit futár visz ki. A tiltás önmagában nem segít, állítja a toxikológus, az internetes kereskedelmet azonban meg kell akadályozni, és ebben a törvényi szabályozás megoldást jelenthet. Hozzátette, a szakemberek nagyon várják már a C-lista elkészültét, ami olyan kémiai szerkezetekről határoz, amelyek kereskedelme tilos lesz.
Téglássy Kristóf a Nemzeti Erőforrás Minisztérium szociális államtitkársága ifjúságügyi főosztályának vezetője a műsorban elmondta, a 2009-ben elfogadott drogstratégia csak az akkori MSZP, SZDSZ frakció szavazataival ment át, a Fidesz és a KDNP képviselői már akkor jelezték, hogy hiányzik belőle az értékrendszer. Az új drogstratégia a megelőzésre helyezi a hangsúlyt, s a felépülés központú kezelést, a teljesen drogmentes életet tartja fontosnak, s ezt a célt a közösségek, a kortárscsoportok jó példájával és elsősorban is a család erősítésével kívánja elérni.
2010-ben sikerült felgyorsítani a folyamatokat, s kilenc új szert vettek a tiltólistára, köztük a GHB-t, vagyis a Ginát is. Decemberben az úgynevezett egészségügyi salátatörvényben fogadta el az Országgyűlés, hogy a közismert nevén designer drogokat C-listára tesz - mondta Téglássy, hozzátette: a drogmegelőzésre ugyan idén kevesebb pénz jut, de továbbra is támogatják a szociális munkát végző civil szervezeteket, a pályázat kiírását pedig áprilisra tervezik.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 14. 07:49, csütörtök | Belföld
Harmadfokú hőségriasztás csütörtöktől vasárnapig
2025. Augusztus 14. 07:46, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal
A magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök egy amerikai médiumnak adott, szerdán megjelent interjúban.
2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében
Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel
2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld
AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok
A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest