Városlista
2026. július 4, szombat - Ulrik

Hírek

2021. Augusztus 08. 08:54, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

A saját házában rabolták ki az idős asszonyt

A saját házában rabolták ki az idős asszonyt

A nyomkövető kutya segítette a rendőrségi felderítést Tiszaburán.

A sértett udvarára, majd a lakóházába jutott be 2021. augusztus 06-án, éjfél után nem sokkal az akkor még ismeretlen elkövető Tiszaburán. A hálószobába érve az ágyában alvó 91 éves asszonyt fojtogatni kezdte, lerántotta a földre, miközben pénzt követelt rajta. A sértett elmondta, hogy bántalmazója a lakóház több helyiségében is kutatott, majd elment. A rendőrségre már egy ismerőse tett bejelentést, ahonnan intézkedtek az idős nő kórházba szállításáról is – közölte a rendőrség.

A szemle során nyomkövető kutyát indítottak a helyszínről, ami a nyomozókat elvezette egy házhoz. Ennek eredményeként az ott lakó 29 éves férfit elfogták, majd előállították a Karcagi Rendőrkapitányságra. A gyanúsított kihallgatása során vallomást tett, a bűncselekmény elkövetését elismerte, majd őrizetbe vették. A Karcagi Rendőrkapitányság rablás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a jogsértő ellen.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld

Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten

Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.

2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld

Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják

Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.