Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2016. Július 22. 07:38, péntek | Belföld
Forrás: mti

A NAV-nak 221 nagy adósa volt június végén

A NAV-nak 221 nagy adósa volt június végén

Kettőszázhuszonegy cég és magánszemély neve szerepel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) jelentős adóhiányt felhalmozó adózókat ismertető legfrissebb listáján, amelyet a szervezet csütörtökön tett közzé honlapján.

A lista első helyén a miskolci Zádor-Fém Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. áll több mint 1,555 milliárd forintos adóhiánnyal, amelyhez 974 millió forint feletti jogkövetkezmény társul. A második legnagyobb adós a kecskeméti Nyári Joker Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. 1,138 milliárd forint feletti adóhiánnyal és közel 587 millió jogkövetkezménnyel. A harmadik helyezett a budapesti Distribution Import-Export Kft., amelynek adóhiánya megközelíti a 935 millió forintot, a jogkövetkezményeké pedig meghaladja a 608 milliót.

A magánszemélyek közül egy perkátai adózó, Horváth Géza Jenő viszi a prímet közel 767 millió forint adóhiánnyal, amelyet több mint 1,592 milliárd forint jogkövetkezménnyel fejeltek meg. A második legnagyobb adóhiányos magánszemély a budapesti Nagy Csaba József több mint 517 millió forinttal, amelyhez több mint 1,047 milliárd forint jogkövetkezmény társul, a harmadik pedig az ugyancsak budapesti Prekuta Bálint 417 millió forint feletti adóhiánnyal és közel 423 milliós jogkövetkezménnyel.

Egymilliárd forint feletti adóhiánya két adózónak van, 500 millió forint feletti pedig 21-nek, közülük kettő magánszemély. A listára felkerült 71 magánszemélyből 15-nél 100 millió forint feletti adóhiányt állapított meg az adóhatóság.

A NAV negyedévente teszi közzé azon adóalanyok listáját, akiknél az előző negyedévben jogerőre emelkedett határozatában magánszemélyek esetében 10 millió, más adózók esetében 100 millió forintot meghaladó adóhiányt állapított meg. A listán szereplő cégek közül ezúttal is sok az olyan társaság, amelynek az adószámát törölték, felfüggesztették vagy kényszertörlés alatt áll.

Címkék: adós, adótartozás, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.