Hírek
2012. Február 16. 07:38, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A magyar gazdaságpolitika alkalmas a növekedés fenntartására
A magyar gazdaság növekedési üteme három év után ismét meghaladta az Európai Unió és az eurózóna növekedési ütemét.
Velük ellentétben Magyarországon sikerült elkerülni a recessziót, az előző negyedévhez viszonyított adatok alapján - közölte Szijjártó Péter.
A miniszterelnök szóvivője leszögezte: bebizonyosodott, hogy a magyar kormány gazdaságpolitikája alkalmas a növekedés fenntartására törékeny európai környezetben is. Mindez megerősíti, hogy érdemes fenntartani versenyelőnyünket, amit az arányos adórendszer, az alacsony vállalkozási adó és az adóbürokrácia folyamatos visszaszorítása jelent. Az idei év a recesszió elkerüléséért folytatott harc jegyében telik majd, amihez a 2011-es esztendő eredményei és a német gazdaság várható jó teljesítménye megfelelő alapot adnak. A magyar gazdaság teljesítményére a legutóbbi adatok alapján már a nemzetközi elemzők is felfigyeltek - közölte Szijjártó Péter.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója
A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.
2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly
Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld
Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat
Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét
2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról
A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.
