Hírek
2023. December 15. 09:25, péntek |
Belföld
Forrás: Ügyészség
A balesetet okozó mozdonyvezetőkkel szemben emelte vádat a Veszprém Megyei Főügyészség
A vasúti közlekedés súlyos egészségromlást okozó veszélyeztetésének vétsége miatt két mozdonyvezető ellen emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség.
A vádirat szerint az egyik mozdonyvezető 2022. július 11-én kora délután egy villany vontatójárművel tiltó jelzés és a forgalmi szolgálattevő engedélye nélkül kezdett tolatásba a balatonfüredi vonalon, ahova épp akkor érkezett meg a Budapest felől Balatonfüredre közlekedő személyvonat, melynek vezetője az óránkénti 40 kilométeres sebességkorlátozást figyelmen kívül hagyva 77 kilométer/órás sebességgel közlekedett.
Mindkét mozdonyvezető észlelte az azonos vágányon felé közlekedő másik mozdonyt, és próbálták elkerüli a balesetet. A tolató mozdony 27 éves vezetője ezért abbahagyta a tolatást és az ellenkező irányba indult, valamint a személyvonat 37 éves vezetője is hangjelzést adott és vészfékezett, ám a szerelvény ennek ellenére utolérte a tolatásból menekülőre váltó mozdonyt és összeütköztek. Az ütközés következtében a személyvonat két utasa töréses, egy utasa könnyebb sérülést szenvedett. Az egyik sértett balesettel összefüggő sérüléséből súlyos egészségromlást jelentő kóros elváltozás alakult ki.
A vádirat szerint a baleset egyrészt a szabálytalan tolatás, másrészt a személyvonat sebességtúllépése miatt következett be, tekintettel arra, hogy a sebességkorlátozás betartása mellett a személyvonat vészfékezés nélkül is meg tudott volna állni és el tudta volna kerülni az ütközést.
Az ügyészség a mozdonyvezetőkkel szemben pénzbüntetés kiszabására és a vasúti járművezetéstől történő eltiltásra tett indítványt a Veszprémi Járásbíróságnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:
2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz
2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
